Latvijas ministrs izlaidīs Bratislavas tikšanos – spēlēt šahu

Latvijas finanšu ministres preses sekretāre trešdien paziņoja, ka viņa šonedēļ izlaidīs ES augstākā līmeņa sanāksmi, lai sekotu savai aizraušanās ar šahu pēc nesen (8. septembrī) pieveiktās pasaules labākās spēlētājas.

Pirmdien FIDE Baku šaha olimpiādē Azerbaidžānā Dana Reizniece-Ozola, 18 no saviem 34 gadiem lielmeistarei, sieviešu komandu turnīra ceturtajā kārtā uzvarēja ķīnieti Hou Jifanu.

Viņas ministrija apstiprināja, ka viņa izlaidīs ES finanšu ministru sanāksmi 9. septembrī Bratislavā, Slovākijā, lai varētu turpināt spēlēt šahu.

“Ministrs ir atvaļinājumā un joprojām atradīsies Baku,” aģentūrai AFP trešdien sacīja preses pārstāvis Aleksis Jarocskis. “Tādēļ Latviju Bratislavā pārstāvēs valsts sekretārs.”

Pirmdienas mačā skanot pēdējam skaņas signālam, videomateriālā bija redzams, kā ministre šokā aizsedza muti ar rokām.
Hou Jifanas reitings ir 2658, padarot viņu par labāko sieviešu kārtas spēlētāju pasaulē, savukārt Latvijas ministres reitings 2243 atpaliek no Hou par vairāk nekā 400 punktiem.

Izrakstīties: Višvanatans Anands pārspēj Hikaru Nakamuru, lai uzvarētu Indijas šaha zibens turnīrā

Ar baltajām figūrām Reizniece-Ozola izmantoja ‘angļu atvērumu’, kurā bandinieks tiek pārvietots uz C4, lai pieveiktu Hou 51 gājienā.

Pēc Hou sakāves Reizniece-Ozola turnīra mājaslapā tika citēta: “Esmu patiesi sajūsmā, un ne tikai par to, ka pieveicu pasaules čempioni – lai gan, protams, tas nenotiek katru dienu! bet arī spēles kvalitāte.”

Finanšu ministra darbs prasa lielu izturību un koncentrēšanos, tomēr šahs man ir patiešām enerģisks hobijs.

“Īpaši, ja esat politiķis, ir diezgan vērtīgi pavadīt laiku, kaut ko citu darīt, lai nezaudētu līdzsvara sajūtu,” sacīja ministre, kura pasaulē sieviešu spēlētāju vidū ir novērtēta 318. vietā.

Latvijas Šaha federācija ministra uzvaru pār Hou nodēvēja par “sensacionālu”, taču ar to nepietika, lai glābtu Latvijas galīgo zaudējumu Ķīnai.

Neskatoties uz komandas zaudējumu, “šaha cienītājiem” (Reiznieces uzvara Ozolai ir) “emocionāli ļoti patīkami”, savā mājaslapā raksta federācija.
Reizniece-Ozola, kas ir centriski labējās politiskās partijas Zaļo un zemnieku savienība biedre un bijusī ekonomikas ministre, pēc 2018. gadā gaidāmajām vēlēšanām divu miljonu apdzīvotajā Baltijas valstī uzskata par potenciālu premjerministru.

Izrakstīties: Maldīvu salu krīze un Ķīnas un Indijas šaha mačs