Vai jūs kādreiz domājat par šaha kopienas plašumiem?
Septiņsimt miljonu cilvēku visā pasaulē ir kopīga aizraušanās, un daudzi no viņiem izgaismo citus, mācot viņiem šīs senās Indijas spēles sarežģītības.
Šahs ir kā mākslas forma ar to, ka, progresējot, domājot, analizējot, uzvarot, zaudējot, pārdomājot un mācoties no kļūdām, jums ir jārada šedevri. Kad sākat šaha spēli, jūs nonākat jaunā sfērā, kur varat koncentrēties tikai uz sevi un savu ego. Salīdzinot ar citām spēlēm, šahs ir ļoti unikāls. Šī ir abstraktas stratēģijas spēle, un tā ir pilnīgi godīga spēļu mehānikas ziņā.
Tāpat kā nav divu cilvēku ar vienādām personības iezīmēm vai vienādām dzīves pieredzēm, arī divi šaha čempioni neizmanto vienādas precīzas stratēģijas vai tādu pašu precīzu taktiku. Ja vēlaties iegūt labāku šahu, šeit sniegtie padomi un padomi jums palīdzēs.
1. Šaha komplekta gabali
Jums vienmēr jāpatur prātā, ka katra šaha figūra ir viens no mūsu 16 karavīriem. Izpētīsim mīklas sīkākās detaļas.
Lai gan bandiniekam ir tikai viens punkts, tas ir būtisks spēcīgam šaha atvērumam. Šobrīd ir īstais brīdis ienest savus gabalus un sakārtot tos uzbrūkošā formā. Tāpēc tas ir ļoti svarīgi vēlās spēles turpinājumam.
Spēcīgs atvērums sākas ar bandinieku un tai sekojošu figūru attīstīšanu līdz centrālajai pozīcijai, kur tās var kontrolēt lielāko daļu laukumu.
Lasi arī: Šaha vēsture
2. Ieņem centru
Jūsu galvenais pienākums, izstrādājot figūras, ir pārņemt kontroli pār galda centru, pirms to dara pretinieks. Apsveriet Kasparovu un Šortu kā piemēru.
Ieņemiet galveno pozīciju
Vaitam šajā pozīcijā ir acīmredzama priekšrocība, jo viņu bandinieki atrodas četros stūra laukumos (c4-d5-e4-f3). Pārvaldot galda vidusdaļu, jūs iegūstat ievērojamas priekšrocības pār pretinieku. Izmantojiet bruņinieku kā ilustrāciju.
Centrālajam bruņiniekam ir astoņi lauciņi, no kuriem izvēlēties, vai astoņas alternatīvas kustības.
Šis centrālais bruņinieks
No otras puses, šis bruņinieks stūrī kontrolē divus laukumus un divus iespējamos gājienus. Tāpēc tas pats attiecas uz pārējām figūrām, un cīņa par centru ir būtiska šaha spēles sastāvdaļa.
Blakus Bruņinieks
Atcerieties, ka jūsu pretinieks cenšas atgūt centru, tāpēc, ja jums izdodas to ieņemt, nākamais gājiens ir izdarīt spiedienu. Ja jūs vēlaties uzvarēt, jums ir nepieciešams ēsmu pretinieks no laukuma vidus.
izvelkot tos no vidus, jūs varat piespiest viņus pieļaut stratēģisku kļūdu.
3. Uzbrukums vidējā spēlē
Kad jūsu figūras ir labi attīstītas un esat nostiprinājis kontroli pār galda vidusdaļu, ir pienācis laiks sākt uzbrukumu. Jums ir nepieciešama stratēģija, lai paņemtu pretinieka bandiniekus un visas neaizsargātās figūras. Ir ļoti svarīgi ņemt vērā sekas, ko radīs viņa gabala uzņemšana, jo vienmēr pastāv iespēja, ka jūs pats varētu tikt notverts. Metodiski strādājiet līdz pozīcijai, kurā varat uzbrukt ienaidnieka karalim.
4. Sagaidiet pretinieka gājienus
Katram šaha spēlētājam ir jāseko sava pretinieka gājieniem un jāsāk uzdot sev jautājumus spēles laikā. Kā es varu noskaidrot pretinieka spēles plānu? Kāpēc viņš izspēlēja šo kārti? Jūs varat uzlabot savas prasmes šajā jomā, spēlējot pret sevi, jo tas ļaus jums izjust visu dēli. Acīmredzot jūs iegūsit praksi žonglēt ar divu spēlētāju vajadzībām vienlaikus.
Tātad formula ir šāda: studējiet, veicieties un gūstiet panākumus.
5. Uzvarēt beigu spēli
Beigu spēle ir šaha spēles pēdējā fāze, tāpēc spēles beigu stratēģijas pilnveidošana ir ļoti svarīga, lai uzvarētu pretinieku. Jo jūs vēlaties aizsargāt savu karali un ienaidnieka mate.
“Karalis, kas dažkārt ir apgrūtinājums, jo tas ir jāsargā sākuma un vidējās spēles stadijā, beigu spēlē kļūst par ļoti svarīgu un agresīvu gabalu,” un iesācējam vajadzētu to izmantot, spēlējot vairāk karaļa smagas beigu spēles. Autors: Hosē Kapablanka
Svarīgi ir veltīt laiku un pārdomāt savas iespējas vēlajā spēlē, lai nenokļūtu acīmredzamās lamatās.
Pēc Pal Benko teiktā, pacietība ir vissvarīgākā īpašība uzvarošam spēles beigām.
Visbeidzot, paturiet prātā:
- Nešaubieties par savām spējām
- Jums vajadzētu turpināt, pat ja viss pasliktinās.
- Kontrolējiet savu grafiku
- Nepadodies, jo esi pieļāvis kļūdu. Ir svarīgi mācīties no savām kļūdām.
- Atzīstiet sava konkurenta vērtību.
Lasi arī: Šaha čempiona pārsvars