Zinot galvenās šaha atvēršanas

Vai vēlaties kļūt par labāku šaha spēlētāju?

Zināšanas par galvenajām šaha atvēršanām ir atslēga uz panākumiem. Jūs uzzināsiet pieejamo atvēršanu veidus, kā izmantot tos savā labā un stratēģijas, kas palīdzēs jums tās pārvaldīt.

To memorizēšana sniegs jums pašapziņu, lai cīnītos ar jebkuru pretinieku, un to analizēšana palīdzēs jums pieņemt labākos lēmumus.

Tātad, ķeramies klāt un iemācīsimies atvēršanas, kas jums nepieciešamas, lai paceltu savu spēli uz jaunu līmeni!

Priekšrocības, zinot atvēršanas gājienus.

Galveno šaha atvēršanu saprašana ir daudz labumu jūsu spēlei. Zinot pamatus, jūs iegūstat priekšrocības, reaģējot uz pretinieka gājieniem. Jūs ne tikai varat paredzēt viņu stratēģijas un kontratēzes, bet arī iemācīties būt pašpārliecinātākiem savos gājienos.

Jums arī būs labāka izpratne par dēli un varēsiet domāt par ilgtermiņa efektiem, ko rada visi jūsu gājieni. Izpētot galvenās atvēršanas, jūs arī iegūstat izpratni par spēles sarežģītību un varat kļūt par labāku spēlētāju.

Ar zināšanām par galvenajām atvēršanām, jūs vieglāk varat atpazīt modeļus un izstrādāt stratēģijas, kas jums darbojas. Padziļināta spēles saprašana var dot jums konkurētspējīgu priekšrocību, kas jums nepieciešama.

Atvēršanas veidi

Tagad, kad jūs zināt priekšrocības, kļūstot iepazīstamam ar galvenajām atvēršanām, apskatīsim dažus atvēršanu veidus.

Visbiežākās atvēršanas ir nosauktas pēc gāzēm, kas tās ierosina. Karalienes gāze sākas ar gāzēm e4 (balts) un e5 (melnais).

Dāmas gāze sākas ar gāzēm d4 (balts) un d5 (melnais).

Sicīlijas aizsardzība sākas ar gāzēm c4 (balts) un c5 (melnais).

Francūzijas aizsardzība tiek sākta ar gāzēm e4 (balts) un d6 (melnais).

Rujopesa atvēršana sākas ar gāzēm e4 (balts) un e5 (melnais), pēc tam seko Nf3 un Nc6.

Karo-Kanna aizsardzība sākas ar gāzēm e4 (balts) un c6 (melnais).

Šīs ir tikai dažas no populārajām atvēršanām, kas tiek izmantotas šodienas šahā.

Veidi kā sasniegt panākumus

Kad esi iepazinies ar galvenajiem atvēršanas gājieniem, ir laiks domāt par stratēģijām veiksmes gūšanai. Šeit ir daži padomi, kas var palīdzēt tev pacelt spēli uz nākamo līmeni:

Taktika:

 • Izmanto atvēršanas zināšanas, lai paredzētu pretinieka gājienus.
 • Izmanto pārsteiguma taktikas, lai pārsteigtu pretinieku.
 • Meklē vājas vietas pretinieka pozīcijā.

Stratēģija:

 • Domā par vienu gājienu priekšā pretiniekam.
 • Pārliecinies, ka pārzini savu beigu spēli.
 • Izmanto šahdama dēli savā labā.

Psiholoģija:

 • Paliec koncentrēts un neļaujies izkliedēties.
 • Lasi pretinieka ķermeņa valodu.
 • Nepieļauj, ka jūtas pārņem kontroli pār tevi.

Atvērēju daļu iegaumēšana.

Lai kļūtu par labāku šahspēlētāju, ir nepieciešams iemācīties atvēršanas gājienus atmiņā. Galveno šahspēles atvēršanu memorēšana ir būtiska jebkuram sacensību dalībniekam. Tas palīdz jums paredzēt pretinieka gājienus un pieņemt stratēģiskus lēmumus.

Lai pareizi zapamietotu atvēršanas gājienus, sāciet ar studēšanu visvienkāršākajām, piemēram, "Karaliskais gambīts", "Rujas Lopesa" un "Sicīlijas aizsardzība". Kad jums ir stingra izpratne par šīm atvēršanām, pārietiet uz sarežģītākām atvēršanām.

Mācoties katru atvēršanu, koncentrējieties uz galvenajiem principiem un atcerieties galvenos gājienus, kas ir daļa no stratēģijas. Jūs arī varat izmantot flasbirkas, lai palīdzētu jums zapamietot svarīgos gājienus.

Analizējot ievadījumus

Kad esi iemācījies galvenos šaha atvēršanas gājienus, ir pienācis laiks sākt analizēt tos. Tā darot, tu vari apgūt bieži sastopamus raksturīgus modeļus un paredzēt pretinieka gājienus. Atvēršanas izpēte palīdzēs tev:

 • Pieņemt labākus lēmumus:

 • Analizēt savu figūru pozīciju

 • Iepazīties ar katras atvēršanas idejām

 • Vērtēt riskus un ieguvumus, kas saistīti ar konkrētu gājienu

 • Prognozēt pretinieka stratēģiju:

 • Identificēt svarīgus gājienus un aizsardzības pasākumus

 • Saprast iespējamos plānus, ko varētu izvēlēties pretinieks

 • Pārņemt kontroli pār spēli

 • Uzlabot savu kopējo spēles līmeni:

 • Asināt savas taktiskās prasmes

 • Paplašināt savu taktisko redzējumu

 • Palielināt savu stratēģisko zināšanu līmeni

Bieži uzdotie jautājumi

Kā es varu praktizēt atklājumus, nespēlējot pilnu šaha spēli?

Jūs varat praktizēt atvēršanas stratēģijas, izpētot atvēršanas teoriju, mācoties šablonus un analizējot spēles no grandmeistaru. Jūs arī varat izmantot tiešsaistes šaha simulātoru un spēlēt pret datoru.

Kādas ir labākās tiešsaistes resursi, lai mācītos atvēršanās?

Jūs varat atrast lieliskus tiešsaistes resursus, lai iemācītos atvēršanas gājienus, piemēram, Chess.com un Chessable. Abi piedāvā interaktīvus pamācības materiālus un treniņspēles, kas palīdzēs jums uzlaboties.

Kā es varu izstrādāt labu atvēršanas repertuāru?

Labas atklāšanas repertuāra izstrāde prasa studēšanu un praksi. Pētiet dažādas variācijas un trenējieties tās spēlēt pret pretinieku. Sekojiet līdzi savām uzvarām un zaudējumiem un pielāgojiet savas stratēģijas atbilstoši tam.

Kā es izlemšu, kuras atvēršanas spēles spēlēt?

Nopietni apsver, kādas atvēršanas gājienus spēlēt, ņemot vērā savu spēlēšanas stilu un tās stratēģijas, ar kurām jūtaties ērti. Izmēģiniet dažādas atvēršanas, lai noskaidrotu, kuras jums vislabāk piemērotas.

Kā es varu izmantot atvēršanās, lai iegūtu priekšrocību pret spēcīgāku pretinieku?

Koncentrējieties uz stratēģijām, kas maita jūsu pretinieku un mērķē uz stipru pozīciju iegūšanu. Izmantojiet atvēršanas, lai tos izmanevrētu un ātri iegūtu vadību. Zināšanu un radošuma apvienošana var dot jums vajadzīgo priekšrocību.

Secinājums

Zinot galvenās šaha atvēršanas, ir lielisks veids, kā uzlabot savu spēli. Jums jāsaprot dažādie veidi, stratēģijas un atmiņas tehnoloģijas, lai kļūtu par labāku spēlētāju.

Veltot laiku atvēršanu analīzei, jūs varat iegūt priekšrocību pār savām pretiniekiem, tāpēc nebaidieties mācīties un praktizēties.

Ar pareizo zināšanu un apņemšanos jūs varat kļūt par šaha meistaru neilgā laikā!